streda 29. apríla 2015

Ilúzie s Dylusions

Krásny deň všetkým!

Po prvotnom zoznámení s Dylusions paint vrátim sa k týmto skvelým farbám znova. Ak ich ešte nemáte vo svojej zbierke, odporúčam si ich zaobstarať, pretože tie nádherné odtiene si vaše srdce určite získajú! 


Mám v svojom ateliéri umelé svetlo, takže postup práce som tentokrát nefotila, ale opíšem ho aspoň slovami.
Vystrihla som veľké tagy s rozmermi 15 x 7 cm a naniesla na ne tenkú vrstvu bieleho gessa. Na plochu som striedavo namaľovala štetcom a farbami Dylusions biele a farebné pásiky. Komu to moc nejde od ruky, môže si pomôcť washi páskou (postup je podobný ako pri maľovaní stien s pomocou maliarskej pásky - použijeme ju na miesta, ktoré nechceme mať zafarbené). 


Potom som do rovnakej farby namočila hubku a cez trojuholníkovú šablónu tupovala vzor. Nerobila som to po celej ploche, na niektorých miestach som nechala vyniknúť práve pásiky.
Línie trojuholníkov som zvýraznila obyčajnou ceruzkou.


Prišli na rad pečiatky. Používam väčšinou čiernu, preto mi ostatné vždy vyschnú :)
Na tieto tagy som odtlačila dva druhy pečiatok, jednu s písmom ako pozadie, a srdiečka s písmom, napr. takéto.

Na povrch tagu som nakoniec ešte popritláčala pokrčený papierový obrúsok s trochou rovnakej farby.
Okraje sú zafarbené takmer suchým štetcom.


Poznáte pečiatky Stampotique? Ja ich milujem! Ak potrebujem urobiť bláznivý projekt, pečiatky z dielne  dizajnéra Daniela Torrenteho sú na to ako stvorené. Tentokrát som ich odtlačila na biely papier, vystrihla a sčasti vymaľovala farbami Dylusions rozriedenými vodou. Nalepila som ich po dĺžke len stredom, tak, aby im ruky, nohy či uši odstávali do priestoru. Robí to parádny efekt!

Nakoniec som vystrihla tri pásiky z krepového papiera a pomaľovala rovnakými odtieňmi ako tagy. Pripevnila do vopred pripravených dierok a tagy sú hotové!Farbičky Dylusions sa dajú veľmi dobre miešať, ale ja som vám chcela ukázať, že aj s jednou farbou sa dajú robiť zázraky :)

Prajem vám úžasný tvorivý týždeň!2 komentáre: