streda 8. apríla 2015

ATC "Pýcha a predsudok"

Ak ste romantické duše, iste poznáte román Jane Austen "Pýcha a predsudok" či už v knižnej alebo filmovej podobe. Mr. Darcy je neodolateľný aj pre mnohé súčasné romantičky, ktorým lichotí galantné správanie mužov "oných" dôb. Pre mňa bol dlho tento román top, prelúskala som ho v oboch podobách mnohokrát. 
Preto som sa dávnejšie rozhodla pre kúpu pečiatok od IndigoBlu Mr. Darcy. Použila som ich už na všelijaké projekty. Dnes vám prinášam krátky a jednoduchý návod na výrobu ATC. Je to triptych ATC v štýle Jane Austen.


Pripravíme si zopár drobností a nástrojov:

podkladové ATC v rozmeroch 8,9x6,4 cm(originál alebo z tvrdšieho papiera či lepenky)
farebné papiere s rovnakými rozmermi (Marigold Shine Bright od Kaisercraft)
natrhané malé kúsky papiera (Golden Shine Bright od Kaisercraft)
lepidlo
pečiatky Mr. Darcy
pečiatkovací vankúšik
špachtľu
pečiatku s písmom


Na kartičky z farebného vzorovaného papiera nalepíme natrhané kúsky z iného (vôbec to nemusí byť písmo, spotrebujte zvyšky materiálu). Poukladáme si tieto kúsky tak ako je to pre naše oko najmilšie, potom ich prilepíme a zvyšné časti okolo kartičky obstrihneme.Na povrch nanesieme pomocou špachtle biele gesso v tenkej vrstve. Ťaháme ju vo viacerých smeroch, vrstvy papiera vytvoria spolu s gessom peknú štruktúru. Necháme vyschnúť, prípadne si pomôžeme teplovzdušnou embossovacou pištoľou.


Ďalším krokom je pečiatkovanie niektorých miest na ATC - vytvorenie pozadia. Používame nevýraznú pečiatku s jemným vzorom, ktorý nebude prerývať alebo rušiť vzor ústrednej pečiatky. Ja som na pozadie vybrala písmo.


Na takto pripravený podklad odtlačíme pečiatky s veľmi výrazným vzorom. 


Tieto papiere nalepíme na tvrdé kartičky. Kto chce, môže kraje prešiť šijacím strojom, mne sa páčili takéto jednoduché. A práca je hotová. 
Zdraví vás 


12 komentárov: