nedeľa 25. septembra 2016

Obľúbený film


Art-journalovou výzvou bude tento mesiac filmové plátno. Neviem, aký filmový žáner je vášmu srdcu blízky a rada by som sa to dozvedela. Horor či romantika, western, komédia alebo akčné filmy, historické, katastrofické, fantasy.. jednému vyhovuje napätie a strach, druhého fascinuje psychológia a iný potrebuje relaxovať pod návalom humoru.

W tym miesiącu tematem art-journalowego wyzwania będzie ekran filmowy. Nie wiem, jaki gatunek filmowy jest bliski Waszemu sercu, chętnie bym się dowiedziała. Horror czy romantyczny, western, komedia albo akcja, filmy historyczne, katastroficzne, fantasy... jeden lubi thrillery trzymające w napięciu i strachu, drugiego fascynuje psychologia, inny potrzebuje relaksu z dawką humoru.
Milujem filmy od Quentina Tarantina. Niektorí hovoria, že jeho tvorba je klišé a že holá pravda býva až pričasto prezlečená za klamstvo. Pre mňa majú jeho filmy výpovednú hodnotu a veru nemusia byť v každej sekunde dokonalé.
Vybrala som si môjmu srdcu najbližší film, ktorý som napriek mojej zaneprázdnenosti sledovala hádam aj dvadsaťkrát. Mám ho teda napozeraný a niekedy dávam scény z filmu aj v reálnom prostredí. Ak však neholdujete filmom o násilí, nevydržíte pohľad na krv, pozrite si len niektoré humorné scény. Alebo.... len stránku v mojom art-journali. A tu je - Nespútaný Django!

Kocham filmy Quentina Tarantino. Niektórzy mówiąże jego twórczość to banał i że goła prawda bywa często przebrana za kłamstwo. Dla mnie jego filmy są wartościowe i prawdziwe i nie muszą być doskonałe w każdej sekundzie.
Wybrałam film mojemu sercu bliski, który mimo tegoże bywałam zajęta, oglądałam kolejny raz - w sumie obejrzałam go może ze dwadzieścia razy. Znam go dobrze i czasami  cytuję sceny z filmu w realu. Jeśli nie lubicie filmów z przemocą, nie wytrzymujecie patrzeć na krew, oglądajcie z niego tylko humorystyczne sceny. Albo... tylko stronę w moim art-journale. 
I tutaj jest - Django!
Téma nie je ťažká, môžete použiť obľúbený výrok z filmu, vyjadriť dej, charakter postáv, zachytiť prostredie, v ktorom sa odohráva, alebo tiež farby (napr. 50 odtieňoch šedej, Black Hawk Down). Skúste vyjadriť svoj pocit, ktorý z filmu máte, použiť predstavivosť, ktorá vyplní niektoré stopy vo filme.
Proste vstúpte! Kamera, klapka.... o 3 štart! klik na ArtGrupa ATC

Temat łatwy, uważam, możecie użyć ulubionego cytatu  z filmu, wyrazić fabułę, charakter postaci, zachwycić otoczenie lub kolory (np. 50 odcieni szarości, Black Hawk Down).
Spróbujcie włożyć w pracę emocje, które macie podczas oglądania filmu, użyć wyobraźni, która zapełni niektóre miejsca w filmie.
Zapraszam, wejdźcie! Kamera, klakier... o 3 start! klik na ArtGrupa ATC3 komentáre: