streda 21. októbra 2015

Štyri Harpye


Iste ste v bežných rozhovoroch o vzťahoch zachytili vetu: "Ten má doma ale Harpyu!" 
Často používame slová, ktoré majú hlbšie prepojenie s gréckou mytológiou a my o tom ani netušíme.

Harpye boli bohyne prudkého vetra a pracovali v službách Hádesa -  boha podsvetia. Prevádzali duše mŕtvych do podsvetia. Stali sa symbolom nenásytnej chamtivosti, vraj to boli škaredé a nepriateľské ženy s vtáčím telom, navyše s nevychovaným správaním.

Ja som na dnes pripravila ATC tak trochu v inom svetle zobrazenia Harpyí. Každá žena, aj tá krásna (pretože všetky sme krásne) má právo byť z času na čas Harpyou. Nebudeme vždy dokonalé, každá z nás je jedinečná a to si muži na nás cenia.

Ako podklad ATC som zvolila čiernu akrylovú farbu Dylusions v tenkej vrstve. Na ňu som naniesla reliéfnu pastu s krakelovacím (praskacím) efektom v platinovom odtieni. Nechala som ju prirodzene vysušiť a v závere som použila aj teplovzdušnú pištoľ. Pokvapkala som karty pomocou dávkovača zo sprejov Lindy´s Stamp Gang a rozmazala fľaky vodou. Potom prišli na rad pečiatky a kúsky vzorovaného hodvábneho papiera. Pár kvapiek čierneho tušu (ako je mojím zvykom) a pozadie je hotové.
Na takto pripravený povrch som nalepila moje krásne Harpye. Vtáčie obrázky som doplnila hlavami zo starodávnych fotografií a samolepiace nápisy dotvorili profil dámy. 
Zdravím vás, teším sa zasa v stredu!


21 komentárov:

 1. Sú úžasné! Tie najsamkrajšie ;-) ❤

  OdpovedaťOdstrániť
 2. perfektný nápad a krásna práca!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Niesamowite. Podziwiam pomysł, koncepcję i wykonania :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Oh Janka they are just gorgeous! I love them! Have put your ATC on my blog its so lovely! Cx

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Janka, krásne..a jedinečné ...

  OdpovedaťOdstrániť