streda 6. mája 2015

Obal na ATC

Krásnu stredu všetkým!


Okrem toho, že mám z výtvarných techník najradšej mixed media, som aj veľkým fanúšikom ATC swap. Zúčastňujem sa pravidelne výmen kartičiek ATC doma i v zahraničí, niektoré si nosíme na stretnutia, ale z veľkej časti si ich posielame vzájomne poštou. 
Keďže som sa stala na týchto kartičkách závislou, rozhodla som sa od určitého času im poskytnúť aj čestné miesta v albumoch.

Hľadala som ten pravý album a vďaka ScrapArt som si našla svoj vysnívaný
Kartónový základ som upravila tenkou vrstvou bieleho gessa pomocou kreditnej karty (je to skvelá pomôcka nielen na nanášanie gessa, štruktúrovacích pást alebo farieb, ale aj pri lepení veľkých plôch sa lepidlo ňou parádne rozotiera).
Na gesso som rozotrela špachtľou textúrovaciu krakelovaciu pastu v odtieni platinum, len na menších plochách. Krakelovaciu pastu treba pre vytvorenie ideálnych prasklín nechať sušiť prirodzene. Ak to chcete urýchliť, môžete použiť aj teplovzdušnú pištoľ, odporúčam však sušiť vtedy opatrne, nie veľmi zblízka, pretože pasta tvorí bubliny, ktoré po spľasnutí pokazia vzhľad prasklín. Samozrejme, neplatí to vtedy, ak to tak naschvál chceme mať. :)
Ďalšiu vrstvu tvoria veľké kruhy vytvorené pomocou šablóny Memory box POP DOTS a textúrovacej pasty.
Pridala som zopár sprejov Lindy´s Stamp Gang, ktorými som vopred postriekala aj krajky, gázu, chipboard a živicové elementy.


Ešte pred nalepením textílií a doplnkov som na povrch odtlačila pečiatky zo sady Trust the magic a Now is the right time. Potom som nalepila krajky a gázu.Penové písmenká som zafarbila odtláčaním obrúska namočeného do farieb. Celý povrch som pokvapkala čiernym a tmavomodrým tušom a až v tejto chvíli nalepila živicové ozdoby.


Vovnútri sú plastové vrecká s rozdelením na formáty ATC. Najkrajšia časť - ukladanie :)


Verím, že aj mnohým z vás táto zberateľská vášeň bude robiť radosť. A ak si chcete zopakovať pravidlá ATC swap, prípadne ste sa s nimi ešte nestretli, čítajte aj ďalej TU.
11 komentárov:

 1. Závidím svým atc, že mají pelíšek v tak krásném a honosném albu! Nádhera!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Janko - świetnie zmediowana i ubarwiona okładka segregatora jest przepiękna - kolekcja prezentuje się wybornie :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dziekuje bardzo, Iwonko :) Najbardziej sie ciesze, ze ATCiaki juz maja swoj "dom" :)

   Odstrániť
 3. Moc krásné! Jak obal, tak i ATC.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Prekrásny album, skvelá a honosná zbierka!!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Janko, świetny album :) Sama też będę musiała w końcu uporządkować moje małe arcydzieła. Czy możesz zdradzić, gdzie nabyłaś karty do segregatora?

  OdpovedaťOdstrániť